LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 7383562
*
nr 738 3562
LIGHTING ARMATURE
keramik / metall, 12950-tal, height: 60,
keramik / metall, 1950-tal, höjd: 60
Estimate:
1000
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 30 2012
at 19:01:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/1 12:30:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor metall takarmatur taklampa taklampor
-
9252 Fönsterlampor
one pair, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden...//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:50
-
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39
-
8018 LIGHTING ARMAT..
rococo style. Height: 60 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:05
-
8300 LIGHTING ARMAT..
Tiffanystil. Diameter: 40 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:28
-
9087 WALL LANTERN
Utomhusbelsyning, copper, gultonat glas. Height: c..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39
*
LIGHTING ARMATURE
nr 738 3562
LIGHTING ARMATURE
keramik / metall, 12950-tal, height: 60,
keramik / metall, 1950-tal, höjd: 60
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday January 30 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/1 12:30:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor metall takarmatur taklampa taklampor
-
9252 Fönsterlampor
one pair, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden...//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:50 -
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39 -
8018 LIGHTING ARMAT..
rococo style. Height: 60 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:05
-
8300 LIGHTING ARMAT..
Tiffanystil. Diameter: 40 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:28 -
9087 WALL LANTERN
Utomhusbelsyning, copper, gultonat glas. Height: c..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:39